Parapety

Spoločnosť ProfilNET ponúka značný výber parapetov pre vyhovenie potrebám našich zákazníkov.

Plastové vnútorné parapety

Plastové vnútorné parapety sa tešia najväčšej popularite medzi zákazníkmi vďaka prijateľnej cene a možnostiam farebného zladenia s oknom. Tieto parapety sú dostupné v šírkach od 150 do 500 mm. Môžu sa narezať na dĺžku požadovanú zákazníkom. K bielym oknám zákazníci najčastejšie zvolia parapety biele alebo s mramorovým vzorom.

PCV bielaPCV mramor

 

Pre okná s dekoratívnou fóliou sa kupujú tiež parapety v prevedení drevo dekór.  Je možné zladiť dekór parapetu s prevedením okna. 

PCV zlatý dubPCV buk
 
PCV mahagón 

 

Vnútorné parapety z konglomerátu

Vnútorné parapety z konglomerátu si získavajú stále väčšie uznanie medzi zákazníkmi. Podobajú sa na kamenné parapety, ale sú oveľa lacnejšie. Ich zloženie obsahuje 95% prírodného kameňa a 5% polyesterovej živice, ktorá zlepšuje spojenie materiálu. Tieto parapety sú zvlášť vhodné pre miestnosti s kamennou dlážkou. Ponúkajú sa v rôznych šírkach a výškach a vo veľkom výbere vzorov. Zároveň sú oveľa odolnejšie proti prieniku a absorpcii vody ako parapety plastové či z platní MDF. Vyznačujú sa tiež väčšou odolnosťou proti ohnutiu či poškriabaniu.

Dostupné vzory parapetov:

Bianco GhiaccoArabescato Bianco
Santa AnnaSpiaggio
BotticinoRosa del Garda
RasoticaVerde Tirreno

 

Vonkajšie parapety z pozinkovanej ocele

Vonkajšie pozinkované oceľové parapety sú kvalitné výrobky v dobrej cene. Sú veľmi odolné proti atmosférickým podmienkam, vlhkosti a chemickým prostriedkom. Sú dostupné v šírkach od 90 do 400 mm, v bielej a hnedej farbe. 

 

Vonkajšie hliníkové parapety

Hliníkové vonkajšie parapety sú veľmi odolné proti poveternostným podmienkam, zvlášť vlhkosti a korózii. Sú dostupné v bielej a hnedej farbe ako aj v mnohých farbách zo škále RAL. Dostupné šírky týchto parapetov sú od 150 do 300 mm.